Jak probíhá produktové focení

Sestavili jsme pro vás průvodce, kde jsou stručně popsané jednotlivé kroky spolupráce při tvorbě produktových fotografií.


1. Úvodní kontakt a objednávka
Stačí, když nám na kontaktní e-mail info@fotogo.cz zašlete referenční fotku produktu(ů) pořízenou třeba mobilem, spolu se stručnou zprávou o kolik produktů se jedná, kolik si přejete fotek pro daný produkt a pro jaký účel by měly být fotografie použité. Obratem se vám ozveme a rádi vám navrhneme nejlepší postup. V dalším kroku vám zakázku naceníme a ujistíme se, že jsme na stejné vlně, pokud jde o časový plán, případně se již dohodneme na termínu doručení produktů k nám.


2. Vy produkty zašlete, my je nafotíme
Následuje zaslání produktů. Pečlivě je zabalte a pošlete jako balík na naši adresu. Nezapomeňte vybrat a odeslat výrobky bez jakýchkoliv viditelných vad, oděrek nebo poškození. Pořídíme první zkušební náhledové fotografie a zašleme vám je ke schválení. Pokud vám nebudou vyhovovat, provedeme potřebné úpravy ještě před fotografováním celé zakázky. Jakmile fotografie projdou schvalovacím procesem, zahájíme fotografování celé zakázky.


3. Postprodukce
Postprodukce je nedílnou součástí procesu produktové fotografie. Díky ní lze fotografie upravit tak, aby vypadaly co nejlépe a nejpřesvědčivěji. Všechny námi nafocené fotografie prochází finální úpravou, jejíž náročnost se vždy odvíjí od zamýšleného způsobu použití. Vyretušujeme nedokonalosti, jako jsou prach, škrábance nebo vady povrchu a další nedostatky. Upravíme kontrast, jas, barvy a dokonale vyvážíme tyto parametry tak, aby produkty na fotografiích vypadaly přirozeně a zároveň atraktivně. Zvýšíme ostrost a pokud bude potřeba, odstraníme pozadí. Výsledek? Dokonalé zobrazení vašich produktů, které zaujmou pozornost zákazníků.


4. Odeslání fotografií a produktů
Kompletní soubor finálně upravených produktových fotografií nahrajeme na Google Drive, nebo dle domluvy na jiné cloudové úložiště (např. Dropbox). Fotografie budete mít k dispozici ke stažení po dobu 12 měsíců. Následně vám zašleme nafocené produkty zpět.


Nejde produkt poslat? Nevadí, přijedeme za vámi!
Máte produkt, který je příliš velký nebo těžký a nelze zaslat standardní dopravou? Nebo se vám prostě nechce produkty posílat? Žádný problém! S našim mobilním fotostudiem přijedeme za vámi a vše nafotíme přímo u vás.

Chcete vědět více?

Potřebujete nafotit produktové fotografie vašich výrobků nebo produktů, máte zájem o cenovou nabídku, nebo se jen chcete na něco zeptat?